гаряча лінія 0 800 500 442
гаряча лінія 0 800 500 442

Які пільги передбачено для членів сімей загиблих?

Інформаційна карта для учасників АТО щодо пільг військовослужбовцям та їхнім родинам

Які основні документи потрібні для отримання пільг членами сімей загиблих?

Паспорт заявника та членів сім’ї, які мають право на пільги. Оригінал і копія ідентифікаційного номера заявника та членів сім’ї, які мають право на пільги. Довідка про склад сім’ї. Оригінал і копія посвідчення «Член сім’ї загиблого». Свідоцтва про народження неповнолітніх дітей (за потреби).

Які пільги передбачено для членів сімей загиблих?

Медичне забезпечення й обслуговування, соціальне обслуговування, пільги на житлово-комунальні послуги та послуги зв'язку, ремонт житла, грошова допомога, забезпечення житлом, відведення земельної ділянки, виплата допомоги з тимчасової втрати працездатності  

Які пільги з медичного обслуговування передбачено для членів сімей загиблих?

 • Безкоштовне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування. 
 • Безкоштовне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів*. 
 • Безкоштовне першочергове зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів)*. 
 • Щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів. 
 • Першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках і першочергова госпіталізація

Як членам сімей загиблих отримати безкоштовне санаторно-курортне лікування?

Члени сім’ї загиблого мають право на: безкоштовне забезпечення санаторно-курортним лікуванням; одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування. Члени сім’ї загиблого забезпечуються путівками один раз на два роки. Для того, щоб скористатись цією пільгою, члени сім’ї загиблого повинні за зареєстрованим місцем проживання перебувати на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах міських рад для санаторно-курортного лікування (Порядок забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з итань
соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських рад, затверджений постановою КМУ від 22.02.2006 р.
№ 187). 
Працюючі особи та особи, що не досягли встановленого законодавством пенсійного віку, забезпечуються путівками за місцем основної роботи або за місцем обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах міських рад на підставі довідки з місця роботи про те, що їм не видавалася безплатна путівка протягом двох попередніх років. Компенсація вартості самостійного санаторно-курортного лікування членам сім’ї загиблого виплачується за їх бажанням у розмірі вартості самостійного санаторно-курортного лікування на час проведення оздоровлення, але не більше ніж середня вартість санаторно-курортної путівки, визначена відповідно до порядку, встановленого постановою КМУ від 17.06.2004 р. № 785.

Для отримання безкоштовного санаторно-курортного лікування, необхідно отримати довідку за формою 070/о у тій лікувальній установі, де член сім’ї загиблого проходив лікування. Стати на облік в органі соціального захисту населення за місцем проживання, звернувшись туди із такими документами: паспорт; посвідчення «Член сім’ї загиблого»; медична довідка за формою 070/о. Раз на два роки використовувати пільгу.

Як членам сімей загиблих отримати знижку на житлово-комунальні послуги?

Для членів сімей загиблих державою передюачено 50% знижку плати за користування житлом, комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами),
скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання; вартості палива, у тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення*.

Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення: 21 кв. м опалюваної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. м на сім’ю. Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 50% знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. м на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. м на сім’ю). Відповідно до Правил надання населенню послуг з газопостачання (постанова КМУ від 09.12.1999 р. № 2246), Правил користування електричною енергією для населення (постанова КМУ від 26.07.1999 р. № 1357) та Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної води і водовідведення (постанова КМУ від 21.07.2005 р. № 630) громадяни реалізують право на пільги з дня подання відповідної заяви постачальникам послуг.

Для отримання знижки на житлово-комунальні послуги та квартирну плату членам сімей загиблих необхідно звернутися до органу соціального захисту за місцем проживання для включення до реєстру пільговиків із пакетом документів. При собі мати оригінали зазначених документів. За необхідності отримати довідку-дозвіл про оформлення пільги за фактичним місцем проживання.

Звернутися до постачальника/надавача відповідних послуг (міськенерго, міськгаз тощо) із заявою про оформлення пільги, пакетом документів, квитанціями (розрахунковими книжками) про сплату за послуги (електроенергія, газ, вода), показаннями лічильника та довідкою-дозволом про оформлення пільги за фактичним місцем проживання (за необхідності). 

Які документи потрібні для отримання членами сімей загиблих знижки на житлово-комунальні послуги?

 • Копія посвідчення «Член сім’ї загиблого»;
 • копія паспорта;
 • копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
 • копія довідки про склад сім’ї з ЖЕО;
 • копії свідоцтв про народження неповнолітніх дітей пільговика

Як членам сімей загиблих отримати пільги на послуги зв'язку?

Державою передбачено позачергове позачергове користування всіма послугами зв’язку та позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (оплата у розмірі 20% від вартості тарифів основних та 50% – додаткових робіт). Абонементна плата за користування телефоном у розмірі 50% від затверджених тарифів. 

Для отримання пільги необхідно звернутися до органу соціального захисту за місцем проживання для включення до реєстру пільговиків із пакетом документів. При собі мати оригінали зазначених документів. За необхідності отримати довідку-дозвіл про оформлення пільги за фактичним місцем проживання.

Звернутися до постачальника/надавача послуг зв’язку (вузол зв’язку тощо) із заявою про оформлення пільги, пакетом документів, квитанціями про сплату за послуги зв'язку та довідкою-дозволом про оформлення пільги за фактичним місцем проживання (за необхідності). При собі мати оригінали зазначених документів

Які документи потрібні для отримання членами сімей загиблих пільг на послуги зв'язку?

 • Копія посвідчення «Член сім’ї загиблого»;
 • копія паспорта;
 • копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
 • інші документи, що підтверджують право на податкову соціальну пільгу 

Як членам сімей загиблих отримати пільгу на ремонт житла?

Для членів сімей загиблих державою пердбачено здійснення позачергового безплатного капітального ремонту власних житлових будинків і першочерговий поточний ремонт житлових будинків і квартир.

Для отримання пільг з ремонту житла членам сімей загиблих необходно подати до органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування за місцем постійного проживання і реєстрації письмову заяву за встановленою формою та пакет документів. Орган виконавчої влади призначає комісію для обстеження будинку або квартири. Не пізніше ніж у місячний строк після подання заяви, комісія проводить обстеження, надає висновки. Орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування ухвалює рішення про проведення безкоштовного капітального ремонту на підставі результатів обстеження комісією будинку або квартири – не пізніше ніж у місячний строк із дати подачі заяви. 

Які документи потрібні членам сімей загиблих для отримання пільги з ремонту житла?

 • Копія посвідчення «Член сімї загиблого»; 
 • копія паспорта; 
 • копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера; 
 • копія довідки про склад сім’ї з ЖЕО.

Які документи потрібні для отримання житла?

 • Копія паспортів усіх повнолітніх членів сім’ї, які стають на квартоблік; 
 • копія свідоцтва про одруження або про розірвання шлюбу; 
 • копії свідоцтв про народження дітей; 
 • довідка ЖЕО про склад сім’ї; 
 • довідка з місця роботи (місце роботи, займана посада); 
 • копія посвідчення «Член сім’ї загиблого»; 
 • якщо хтось із членів сім’ї, який виявив бажання стати на квартирний облік, мав чи має квартиру або будинок, що належить  йому на праві приватної власності, – копія правовстановлюючого документа (свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу, договір дарування тощо); 
 • у разі проживання у приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним вимогам, – довідка (виписка з рішення виконавчого комітету місцевої ради) про невідповідність житлового приміщення встановленим санітарним і технічним вимогам; 
 • у разі проживання за договором піднайму жилого приміщення – копія договору піднайму між основним наймачем і піднаймачем, засвідчена в ЖЕО;
 • у разі наявної тяжкої форми хронічного захворювання (згідно із затвердженим переліком) – оригінал медичного висновку лікарсько-консультативної комісії (ЛКК).

Як членам сімей загиблих отримати земельну ділянку?

Звернутися до уповноваженого органу (згідно з приналежністю обраної ділянки). Уповноважений орган (до якого подано клопотання) приймає у місячний строк рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. У разі відмови – рішення необхідно оскаржити в суді і отримати дозвіл. 

Розробляється проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки – на замовлення члена сім’ї загиблого – суб’єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом. 

У строк до 10 днів проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується з територіальним органом Держземагентства України; у разі розташування земельної ділянки в межах населеного пункту або земельної ділянки за межами населеного пункту, на якій планується розташування об’єкта будівництва, – також із структурними підрозділами районних державних адміністрацій у сфері містобудування та архітектури; якщо місто не входить до  території певного району – із виконавчим органом міської ради у сфері містобудування й архітектури, а  якщо такий орган не утворений, – із структурним підрозділом обласної державної адміністрації з питань містобудування й архітектури. 

Проьягом 14 днів необхідно зареєструвати та внести дані про земельну ділянку в систему Державного земельного кадастру в територіальному відділі/управлінні Держземагентства України за місцем розташування земельної ділянки, про що надається витяг із Кадастру. 

У двотижневий строк із дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а за необхідності здійснення обов’язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом – після отримання позитивного висновку такої експертизи) відповідний уповноважений орган приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність. Також необхідно здійснити державну реєстрацію права власності на земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Які документи потрібні членам сімей загиблих для отримання земельної ділянки?

 • Клопотання в довільній формі, у якому зазначаються:
 • цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри;
 • графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки;
 • погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває в користуванні інших осіб);
 • копія «Посвідчення інваліда війни»;
 • копія паспорта;
 • копія ІНН.

Більше інформації

Можете отримати на гарячій лінії Державної служби
України у справах ветеранів війни та учасників АТО

044 281 08 56 (54)