Професійна адаптація
Інформаційна карта для учасників АТО щодо забезпечення соціальною та професійною адаптацією
Які правові підстави?
З моменту набуття відповідного статусу ветерана війни учасник АТО набуває право на отримання послуги з безоплатної соціальної та професійної адаптації.
Соціальна та професійна адаптація це:
- Курси цільового призначення – підвищення кваліфікації з метою вивчення нового обладнання, виробів, товарів, матеріалів, послуг, сучасних технологічних процесів, засобів механізації й автоматизації, що використовуються на виробництві, правил і вимог їх безпечної експлуатації, технічної документації, ефективних методів організації праці, питань економіки та фінансів, законодавчих та інших нормативно-правових актів тощо;
- Професійне навчання – первинна професійна підготовка, перепідготовка, отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше освітнього рівня, підвищення кваліфікації та спеціалізації, спрямовані на здобуття або удосконалення професійних знань, умінь і навичок.
Які документи потрібні для проходження професійної адаптації?
Разом із заявою подаються такі документи:
копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни в разі їх наявності;
копія 1 із документів, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.Таким документом можуть бути:
- наказ Антитерористичного центру при Службі безпеки України або інший документ, який підтверджує залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;
- довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції (обов'язково), згідно з додатком 1 або 2 до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413;
- рішення відомчої (або міжвідомчої) комісії про встановлення особі статусу учасника бойових дій, як такій, що захищала незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та брала безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення;
- довідка про обставини травми (для осіб, які отримали поранення внаслідок бойових дій у районі проведення антитерористичної операції);
- витяг із протоколу засідання військово-лікарської комісії про встановлення причинного зв’язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця (для осіб, яким встановлено інвалідність).
Які форми навчання доступні?
Професійне навчання здійснюється за денною, вечірньою, очно-заочною, дистанційною, екстернатною формами навчання, з відривом і без відриву від виробництва та за індивідуальними навчальними планами.
На який строк доступне навчання?
Строк професійного навчання не може перевищувати 12 місяців, а підвищення кваліфікації шляхом навчання на курсах цільового призначення встановлюється від 20 до 500 годин.
Скільки людей навчається в групі?
Професійне навчання учасників АТО може здійснюватися у групах, чисельністю не більше 30 осіб, а також на умовах включення їх до складу груп слухачів, що формуються навчальним закладом.
Який документ надається після завершення навчання?
Після успішного завершення повного курсу навчання, учасники АТО отримують документи державного зразка, а після підвищення кваліфікації на курсах цільового призначення, учасники АТО отримують посвідчення встановленого зразка.
Зверніть увагу!
Фінансування навчання розпочато з січня 2016 року. Наразі формують групи і пропонують широкий спектр навчальних закладів. Також військовослужбовець має можливість пройти професійне навчання у навчальному закладі, обраному самостійно.